Materace dziecięce

Minimalizm z pustymi przestrzeniami i sterylne powierzchnie w przedszkolu (co najmniej do 10 lat) nie miejsce. Im bogatsza i bardziej nasycony szczegółami otoczenia dziecka, tym lepiej. Różnorodność przedmiotów na półkach w przedszkolu i w domu w ogóle, różnorodność faktur, tkanin, kolorów, kształtów kreatywności, rozwija się umysłowo i fizycznie. I nie zapomnij, że cały ten zróżnicowany świat, podobnie jak żywy organizm, musi nieustannie zmieniać.

W przedszkolu, gdzie mieszka dziecko do dziesięciu lat, musi być kącik, gdzie można do woli — pomalować na ścianie, na przykład, itp. jeśli Jednak dziecko jest starsze nadal maluje meble i rysuje na ścianach w sprayu, więc protestuje przeciwko nadrzędnych wartości. To też jest w porządku — nie ma powodu do niepokoju.


Ale należy pamiętać, że, na przykład, kolorowy sassy przez wszystkie lustro mówi o tym, że nastolatek jest co najmniej sprzeczne do siebie odnosi się — chce kochać siebie i nie może.

Materace dziecięce

Jeśli w pokoju nastolatka, zwłaszcza na ścianach, które zwykle wisiały plakaty, plakatów itp., dominują ostre, kontrastowe połączenie kolorów (zwłaszcza czarno-białe), to mówi o jego niestabilnej stanie psychicznym. Czerwono-czarne połączenie świadczą o wysokim poziomie agresji: jeśli nastolatek przy tym zachowuje się prowokacyjnie, to jeszcze nie jest tak źle. Jeżeli pozornie wydaje się on spokojny, to jest gorzej — negatyw grozi chorobami, i innymi kłopotami materace dziecięce.

Są rzeczy, które wręcz wołają o niebezpieczeństwie. Zdjęcia zamków, czaszki, swastyki na murach — to znak, że walka nastolatka z norm społecznych dorosłych już przeszła w patologię. Wszelkiego rodzaju potwory, agresywne, ciekawe alarm zdjęcia, sceny przemocy wskazują na afektywne, niestabilne stan psychiki materace dziecięce.

I chaos w pokoju — wcale nie wyjątkowe rzeczy. Za nim mogą być spowodowane nie tylko lenistwo i , ale i zamęt uczuć, zamieszanie przed życiem, nieświadomy konflikt ze światem dorosłych materace dziecięce. Na bałagan należy szczególnie zwrócić uwagę, jeśli twój przed zorganizowany przez dziecko nagle zaczął rozrzucać rzeczy w pokoju. Może on nie reaguje zakochany?

Ale jeśli nastolatek nie wnosi nic do wnętrza swego, to jest poważny alarm — dziecko idzie do siebie. Najpewniej czuje się w domu “nie w domu”, że mu się tam nieswojo i niezręcznie, coś go przeraża. To się często zdarza, gdy rodziców nie idzie relacje między sobą. Szczególnie niebezpieczne i oczywisty objaw — opuszczony bezpłciowy pokój bez ulubionych rzeczy, ale “zadbany” komputer. Prawdziwy dom z okupantem dzieci — w przestrzeni wirtualnej, na stronach materace dziecięce internetowych w gazetach dziczy. A każda forma oddzielony od życia, naukowo , brzemienny wielu poważnych problemów. Z nich małe — niedojrzałość, i niezdolność do życia.

Ale dziecko, które trzyma za zabawki i rzeczy z wczesnego dzieciństwa, najprawdopodobniej, nie jest bardzo wygodne w teraźniejszości, więc idealizuje przeszłość. Wydaje mu się, że wtedy go materace kochał więcej, okazywały mniej wymagań itp. Gdy w pokoju piętnastolatki nadal panuje tylko jedna Barbie, to znak infantylizmu, kapitulacji przed napierającą dorosłym życiem.

Kontrola oczywiście rzecz przydatna i pożyteczna, ale w rozsądnych granicach. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko sam brał udział w projektowaniu wnętrz dziecka i całego domu. To pomoże ci zbliżyć, mały człowiek zrozumie, że jego opinia jest szanowana, i będzie w stanie wyrazić siebie poprzez rzeczy.