Kolorystyka – komody dla dzieci

Oprócz jakości i przyjazności dla środowiska materiału, z którego wykonane meble dla dzieci, istnieje jeszcze jeden ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, wybierając komody do przedszkola. To kolorystyka.

Teraz można znaleźć wiele publikacji, broszur, do grubych traktatów, wszystkie one opowiadają o wpływie kolorów na światopogląd człowieka. Warto zastanowić się, czy kolor jest w stanie pogrążyć dorosłych w stan depresji, to jak ostro kolorystyka wpływa na rozwój i charakter dziecka.

W jednym naukowcy umysły nadal solidarni: jasne, żywe kolory komód negatywnie wpływają na psychikę dziecka. Podobnie sprawa wygląda z , skomplikowanych wzorów na dywany i tapety. Ostre krawędzie komód są w stanie wywołać u dziecka niewłaściwe zachowanie, głębokie postrzeganie w najbardziej, wydawałoby się, zwykłe sytuacje i rzeczy. W końcu – drażliwość, bezsenność, nieuwaga i szybkie zmęczenie.

Teraz porozmawiajmy właśnie o wyborze koloru komód dziecięcych.

Warto unikać ciemnych kolorów, szczególnie jaskrawo-czerwonym i bordowym. Zrobimy małe zastrzeżenie, mamy na myśli przewaga jakiegokolwiek koloru, jeśli, na przykład, czerwony kolor jest używany tylko jako akcent, nic złego z dzieckiem się nie stanie. Jednak, jeśli cała plac zabaw, utrzymana jest w kolorze bordowym kolorze, u dziecka może wzrosnąć ciśnienie, rozpocząć straszna migrena. Takie kolory nawet mogą być przyczyną złego snu i koszmarów!

Jest wysoce niepożądane przy składaniu komód dziecięcych użyć niebieski kolor. Niebieski – zimny kolor, działa na psychikę dziecka przygnębiające. Będąc w przedszkolu, zaprawiony w niebieskich kolorach, dziecko może się źle, zwężają się naczynia krwionośne, zmniejsza tętno. Dobrze, jeśli kolor niebieski występuje w połączeniu z niebieskim, na przykład, niebieskie poduszki lub różne przedmioty dekoracyjne: wazony, ramki do zdjęć i inne.

Ale dość o kontrze! Komody dla dzieci, żółty, pozytywnie wpłynie na rozwój charakteru dziecka i jego zdrowie. Żółty wygodne, on, jakby naładowana energią słoneczną. Żółta komody dla dzieci zwiększy dziecku nastrój, zwiększa prędkość zdolności i percepcji materiału.

Zielona komody pomoże dziecku się skupić, normalizuje ciśnienie krwi i puls, pomoże lepiej zrozumieć materiały szkoleniowe.


Pomyślcie sami, W ZSRR praktycznie wszystkie prace gabinety kierownictwa mieli wiele elementów koloru zielonego, na przykład, zielone klosze. Zielony aktywuje aktywność mózgu, łagodzi bezsenność, poprawia apetyt i poprawia nastrój.

Zielony – to nie tylko intensywny zielony, ale i oliwkowy, pistacjowy, zielony. Zwracamy uwagę na to, że sypialnie dzieci “” wykonane właśnie w blado-zielonej kolorystyce.

Jeżeli podsumować, to dla dzieci, komody idealnie nadają się wszystkie delikatne, pastelowe kolory, brzoskwiniowy, różowy (nie krzykliwe), beżowy, niebieski, zielony, piaskowy. A oto jasnych kolorach (czarny, niebieski, czerwony, fioletowy) warto unikać, używać ich tylko jako akcenty.

Sklep Banaby.pl, kategoria: komody dla dzieci