Jak nauczyć dziecko, aby nie przeszkadzało dorosłemu rozmawiać?

Bardzo często zdarza się sytuacja, gdy dzieci nie zachowują się właściwie w obecności dorosłych, przerywają je i przeszkadzają w rozmowie. Moja przyjaciółka zauważyła, że ​​gdy tylko podniesie słuchawkę telefonu, aby porozmawiać lub, spotkawszy się ze swoim przyjacielem, pośpieszy, aby przekazać jakieś wiadomości, jej córka natychmiast przerywa, wymaga uwagi do samej siebie, w każdym razie, aż do krzyków i histerii. Bez względu na to, jak wyjaśniła dziewczynie, że nie można się tak zachowywać i przerwać rozmowę starszych, wszystko powtarza się ponownie.

Jak nauczyć dziecko, aby nie przeszkadzało dorosłemu rozmawiać?

Nawyk przerywania dorosłych jest wspólny dla wielu dzieci. Spieszą się, aby przekazać wiadomości, bojąc się o tym zapomnieć, podczas gdy rodzic jest rozkojarzony ich rozmowami. Dziecko musi mieć coś, jeśli widzi, że matka rozmawia przez telefon. Jak odzwyczaić go od tego nawyku?

Inny mój przyjaciel powiedział mi, że odwiedza przyjaciółkę i była bardzo zaskoczona zachowaniem swojej małej córeczki. Gdy rozmawiali w kuchni, trzyletnia córka podeszła do przyjaciela i położyła dłoń na dłoni matki. I tak trzymała ją za rękę aż matka skończyła zdanie. Potem zwróciła się do dziewczyny, zapytała, czego chce, i zaczęła ją uważnie słuchać.

Okazuje się, że dziecko może z łatwością poprosić o uwagę, nie przerywając rozmowy starszych. Wystarczy z góry zgodzić się na prawidłowe zachowanie, gdy dorosły jest zajęty mówieniem. Jeśli dziecko chce coś powiedzieć, nie musi krzyczeć, ale po prostu położyć rękę na matce. Ona wszystko zrozumie i kiedy skończy zdanie, zapyta „Czego chcesz?”.

Postaraj się nauczyć swoje dziecko tej prostej zasady, ćwicz trochę, a ci się uda.

Wszyscy rodzice mają jedno wspólne marzenie, więc czas nadszedł szybciej, kiedy możesz bezpiecznie komunikować się z nastolatkiem, omawiać wszelkie pytania i uczestniczyć w różnych wydarzeniach. Jednak wielu rodziców musi żyć w chaosie niezrozumiałych stosunków z nastolatkiem, cierpieć z powodu zaniedbań, zaciśniętych ust i demonstracyjnych trzaskania drzwi.

Jak komunikować się z nastolatkiem, aby wszyscy byli szczęśliwi? 5 zasad dla rodziców i dzieci.

Według słynnego amerykańskiego psychologa, rodzice muszą być cierpliwi, aby spokojnie przeżyć trudne czasy okresu młodzieńczego. Pomoże to w kilku zasadach, dzięki którym będziesz musiał poznać wszystkich rodziców, nawet z małymi dziećmi, aby być gotowym na reinkarnację spokojnego dziecka, w odważnym nastolatku.