Hiszpanie prowadzą w finale Pucharu Davisa nad Argentyńczyków 2: 0

SEVILLA. Hiszpańskie tenisistki będzie po sobotnim podwaja ostatni mecz z Argentyną staje po raz trzeci w ciągu czterech lat w posiadaniu Pucharu Davisa. Po piątkowych singli na glinie na terenie Stadionu Olimpijskiego w Sewilli prowadził już 2: 0 i ogólnego sukcesu brakuje im tylko jeden punkt.

Po pierwsze, Rafael Nadal zgnieciony argentyński duet Juana Monaca 6: 1, 6: 1, 6: 2 i zadbał o pierwszej pozycji dla domu i drugi singiel dodany kolejny punkt David Ferrer po bitwie päťsetovej (6: 2, 6: 7 (2), 3: 6, 6: 4, 6: 3), urządzenie argentyńskie Juan Martin del Potro.

Nadal jego przeciwnik dał szansę, i do siedmiu razy, złamał administracji.Monaco nie obronił pierwszy służyć, ale kolejne siedem gier zawarte Hiszpanów. zwycięzca sześciu czas Roland Garros skorzystał z długiej wymiany, który zakończył się z obu jego zwycięskiego ciosu lub błędów Argentínčanovou. „Najlepszą częścią mojej gry było to, że nie popełnia błędów”, powiedział Nadal po spotkaniu, że poprawa salda w singlu do 19: 1 z 12: 0 w glinie. „Dla mnie najważniejsze jest, że bierzemy prowadzenie 0: 1”.

Przed 27.000 widzów, w tym król Juan Carlosa Nadal nic jak gracz, który nie posiada jeszcze ostatni tydzień finału turnieju ATP w Londynie walczy. „Na początku byłem trochę nerwowy, ale po złamałem administracji, zacząłem grać bardzo dobrze,” dodał hiszpańskiego monarchy, który V Puchar Davisa stracić zestawu przez ponad trzy lata.

Ferrer następnie pierwszy zestaw Nadal i uzyskania dla samego jednoznaczny 6: 2Następnie jednak wdzięczne jazdy do domu, a zakończył del Potro najszybciej tajbrejku wyrównał i wygrał trzeci akt w stosunku 6: 3-ci Południe Amerykanie prowadził dobrze i czwarty set, ale Ferrer wycofał się razem po zwycięstwie 6: 4 zmuszony piąty set. W nim rywale szybko uciekł do 5: 1, ale gdy podawane do wygrania meczu, stracił usługi. Repert Wynik: 5: 3 Ale Ferrer opanowane i stosowane na pierwszy punkt meczowy. Hiszpania – Argentyna 2: 0

16:00 Feliciano Lopez, Fernando Verdasco – Eduardo Schwank, David Nalbandian

13:00 Nadal – del Potro, Ferrer – Monako