Ceresnak już wie, co czeka Słowaków w Ostrawie. A kiedy nie chcesz przegapić

Bratysława. Był jednym z największych niespodzianek w hokeju na lodzie na nominację do tegorocznych mistrzostw świata na Białorusi.

Przy wyborze trenera Vladimíra Vůjteka chciałby być rokiem. Tym bardziej, że Puchar Świata zagrają Słowację w mieście, które od tego sezonu działa. Pierwsza szansa w Niemczech

Utalentowany obrońca Peter Čerešňák przyznaje World Cup w Ostrawie są wielką atrakcją dla niego. „Motywacja To na pewno jest, ale mistrzostwa jest jeszcze daleko. Nominacje będą zależeć od tego, jak będzie taryfy w trakcie mnie i innych.Zobaczymy „, mówi 21-letni obrońca Vítkovice.

Pierwsza okazja, aby przekonać autokarów Vůjtek będzie miał w najbliższych dniach, z reprezentacją wystąpi w Pucharze Deutschland.

Mimo młodego wieku, już jednym z najbardziej doświadczonych graczy zespołu. Vůjtek ma do wyboru Monachium pełnej nowicjuszy, w których tylko czterech graczy stanowią ponad Ceresnak reprezentacji startów (17 gry).

„Ale zespół jest bardziej doświadczeni hokeiści, choć nie gwarantuje, że wielu neodohrali” przeciwstawia rodem z Trencin. Rangersi nie dostał kontrakt

Ceresnak grał dwa sezony za granicą w lidze juniorów, zanim opracowane trzy New York Rangers (6 rundzie, 172-te miejsce), ale umowa o NHL nie.Więc wrócił do Europy. Lansky roku odbyła się w Trenczynie, a latem przeniósł się do Witkowic.

„Myślę, że Rangers stracili prawa i juniorzy, nie chciałem iść,” wyjaśnia. Przejście do Extraliga Czech zachwala. „Jest to z pewnością trudniejsze niż słowacki, działających w niej i kilku graczy z doświadczeniem w NHL, wracając do klubu macierzystego. To zwiększa jakość ligi „analizuje.

Vítkovice miał obiecujący początek sezonu, ale potem serię strat, który zgarnął autokarów Peter Oremus, podczas gdy asystent Vůjtek z reprezentacją. Utrzymanie klub wycofał się kilka dni temu.

„Zmiana trenera nie jest niczym przyjemnym.Pod koniec mamy rzeczywiście zagrał dobry mecz, po prostu ich jeden cel lub dwa stracone. A gdy coś pójdzie nie tak, zmiana nastąpi, to hokej idzie „, wzdycha Ceresnak. Wpisowe 10 tysięcy dolarów

Wraz ze zmianą w Witkowicach jest jednak zadowolony z dostosowaniem do niego i czterech rodaków, którzy działają w zespole dłużej pomóc. „Chłopaki przyjął mnie całkowicie swobodnie, po prostu musiałem przyczynić się do kasy.Wpis dla nowo przybyłych, jest 10 tysięcy dolarów „gratisów.

W Ostrawie on pozdáva odnowiony stadion i to również ma pomysł co tam będzie czekać sceneria słowackiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata. „Kiedy graliśmy przeciwko ostatniej trinca, prawie wyprzedane, fantastyczna atmosfera,” mówi.

On wierzy, że udany sezon w Witkowicach i możliwy start w Pucharze Świata pomoże mu przejść hokejową karierę klasy wyższej.

„To nie może być równy NHL, może to być również jakiś lepszy liga jakości w Europie. Człowiek zawsze chce się przenieść do lepszej konkurencji, „zasugerował.